One Way Vision Cam Filmi

One Way Vision Uygulaması

One way vision Türkçe anlamı delikli folyo olan bir cam filmi uygulamasıdır. Cam yüzeylere dışarıdan yapılan bir reklam uygulamasıdır. Delikli folyo uygulaması one way vision isimli yapışkanlı PVC ile yapılmaktadır. Delikli folyonun kalınlığı 0.15 ile 0.20 mm kalınlığındadır. One way vision’un delikli olmasının sebebi içeriden bakıldığında sticker yokmuş gibi rahat bir görüntü sağlayabilmek için tasarlanmıştır. Delikli folyo giydirme işlemi yapılmadan önce binanın detaylı fotoğrafları çekilerek sanal ortamda one way vision işlemi yapıldığında nasıl görüleceği net olarak çıkartılıp müşteriye onaylatılır. Böylece reklamı verecek firma ve mekânın camlarına delikli folyo uygulanacak olan kişi işlemi kabul etmiş olur. Her iki tarafında uygun görmesi halinde ekipler one way vision uygulaması için çalışmaya başlar.

One Way Vision Uygulaması Neden Yapılır ?

One way vision uygulaması daha çok işyerlerinde tercih edilen bir cam kaplamla yöntemidir. İşyerlerinin içinin dışarıdan görünmesini engelleyen bir yöntemdir. İşyeri istediği logo ya da reklamını one way vision kaplamaya baskı halinde yaptırabilir. Isı kaybını önleme özelliği olan delikli folyo giydirme sayesinde yazın sıcaktan kışın soğuktan korunma sağlayacaktır. Profesyonel bir ekip tarafından uygulanacak olan one way vision yani delikli folyo giydirme sayesinde işyerleri hem reklamını yapıp hemde tasarruf sağlamış olacaktır. Ayrıca cam temizliği veya içerinin görünmesini engelleme amaçlı perde masrafından da kurtulmayı sağlayacak bir uygulamadır.

One Way Vision Uygulamasının Yapıldığı Yerler ve Alanlar

One way vision uygulaması cam yüzeylere uygulanan bir giydirme işlemidir. Cam kaplama olarak uygulanan delikli folyo tekniği duvar olan yüzeylerde reklamın devam etmesi gereken yüzeylerde folyo kaplama ile tamamlanarak bütünüyle bir kaplama uygulanabilmektedir. Reklam amaçlı yapılan one way vision daha çok büyük işyerlerine komple kaplama olarak uygulanmaktadır. İşyerinin reklamı olarak dizayn edilen one way vision bina için hoş bir görünüm de sağlamaktadır. Aynı şekilde araba camları için de uygulanan one way vision daha çok iş amaçlı kullanılan araçlarda tercih edilmektedir. Arabanın camlarına delikli folyo uygulanırken diğer açıkta kalan kısımlarına da folyo kaplama ile devam edilerek komple bir reklam uygulaması yapılmaktadır.

One Way Vision Nasıl Uygulanır ?

One way vision cam kaplama ve giydirme uygulaması titizlik ile yapılması gereken bir iştir. Delikli folyo cam kaplama tekniğinde ölçülerin milimetrik olarak tam ölçüler halinde alınması gerekir. Delikli folyo üzerine reklam baskısı yapılırken derz aralarına herhangi bir yazı ya da logonun denk gelmemesine dikkat etmek gerekir. One way vision uygulamasının yapılacağı camların iyice temizlenmesi gerekir. Uygulama esnasında kabarcıklar oluşmuş ise iğne ile havasının alınması ve bir kabarıklığa mahal verilmemesi gerekir. Yağışlı havalarda giydirme işlemi yapılmamalıdır. Montaj sırasında delikli malzeme rulo halinde getirilip baskının üstte kalmasına dikkat ederek aşama aşama uygulanması gerekir. Montajda keçe ragle kullanılması daha kusursuz bir montaj yapılmasını sağlayacaktır. One way vision işyerlerinin kampanya dönemlerinde çok etkileyici bir reklam malzemesi olarak uygulanmaktadır. Kampanya bilgileri işyeri binasına giydirme yapılarak geniş bir açıdan görünebilmesini sağlar. One way vision profesyonel ekiplerce yapılırsa 10 yıl garantili bir cam kaplama uygulamasıdır.