Güneş Kontrol Cam Filmi

Güneş Kontrol Cam Filmi Nedir?

Güneş Kontrol cam filmi uygulaması dekoratif bir görünüm sağlamanın yanı sıra ısı kaybını önleme, güneşin zararlı ışınlarından korunma, solmayı önleme ve güvenlik amaçları ile yapılan bir uygulamadır.

Günümüzde daha ferah ortamlar yaratmak amacıyla binalar büyük camlı hatta bazı binalarda komple camlı olarak yapılmaktadır. Binada camların çok fazla olması binalarda güzel bir görünüm yaratırken bazı sıkıntıları da beraberinde getirir.

Dışarıdan görünmeyi önlemek için maliyetli bir perde masrafını ortaya çıkartır. Çok fazla güneşin ortama girişi içeride ki döşeme ve mobilyaların kısa sürede solması ve içerideki ısının çabuk kaybedilmesi gibi sorunlar ortaya çıkar.

Cam filmleri tüm bu problemlere çözüm olan bir uygulamadır. Bu nedenle cam filmi binalarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Neden Cam Filmi Yaptırmalıyım?

Cam filmleri binalarda birçok avantaj sağlayan bir uygulamadır. Cam filmleri yerleşim mekânlarında ve işyerlerinde sıkça kullanılan bir tekniktir.

Cam filmi güneşin UV ışınlarının içeriye dolmasını engellemektedir. Böylece güneşin zararlı ışınlarını almamış olursunuz. Cam filmi ile siz dışarıyı tam olarak görebilirken dışarıdan içerisi görülmeyeceğinden perde masrafından da kurtulmuş olursunuz.

Ayrıca aşırı güneş yer döşemelerinin ve mobilyaların kısa sürede solmasına sebep olacaktır. Bina cam filmi uygulaması ile döşeme ve mobilyalarınızı da korumuş olursunuz. Cam filmi içerideki ısının çabuk kaybolmasını engeller.

Böylece kış dönemlerinde yakıt tasarrufu yapmış olursunuz. Yaz aylarında ise fazla güneşin içeri girmesine engel olacağından daha az klima kullanarak enerji tasarrufu yapmış olursunuz.

Cam filmleri hırsızlık veya doğal afetler gibi durumlarda camların parçalanıp dağılmasını engellediğinden güvenlik sağlama amacıyla da mükemmel bir uygulamadır.

Tüm bu avantajlarının yanı sıra cam filmleri dekoratif şık bir görünüm sağlayan bir teknik olması ile de tercih edilmektedir.

Cam Filminin Kullanıldığı Yerler ve Alanlar

Cam filmleri cam yüzeyler için tasarlanmış bir uygulamadır. Yerleşim binalarında, işyerlerinde ve araçlarda kullanılan bir uygulamadır.

Evlerde de sıkça kullanılsa da işyerleri için oldukça fazla tercih edilen bir uygulamadır. İşyerlerinde reklam giydirme şeklinde baskılı cam filmi uygulamaları da kullanılmaktadır.

İşyerlerinde çalışanların daha rahat çalışmalarına da olanak sağlamaktadır. Güneşten dolayı bilgisayar ekranlarında yansıma olmayacağından daha verimli bir çalışma yapılabilecektir.

Güneşten dolayı çalışanlarda meydana gelebilecek rehavet Halide önlenmiş olacaktır. İşyerinde ısı ve enerji tasarrufu sağlar. Perde ve mobilyaların solması gibi ekstra masraflardan da kurtulmuş olacaktır.

Araçlarda kanunun müsaade ettiği cam filmleri araç içinde güneşten korunarak daha rahat yolculuk yapılmasını sağladığından tercih edilmektedir.

Cam Filmi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bina cam filmi uygulaması yapılması için karar alındığında cam filmi işinde profesyonel firma ile anlaşılır. Firma milimetrik ölçüleri alıp cam filmi tasarımını yapar.

Cam filmi yağmurlu ve nemli olmayan bir günde yapıştırılmalıdır. Camlar cam filmi için iyice temizlenip hazırlanmalıdır. Temiz cama dikkatle ve titizlikle cam filmleri yapıştırılır.

Havca kabarcıkları oluşmuşsa bunlar giderilir. Usta ellerde yapılması gerekli olan cam filmi uygulaması firmaların kampanya fiyatları uyguladığı zamanlarda çok uygun fiyatlarla yapılmaktadır.

İşinde uzman cam filmi firmaları cam filmlerini 10 yıl garantili olarak yapar ve uzun yıllar verimli bir şekilde kullanılır. Cam filmleri güvenilir firmalar tarafından yapılmalıdır.